Seks to odpowiedzialność

Seks to odpowiedzialność

Pierwszy seks jest najczęściej tematem tabu. Młodzi ludzie nie widzą w tej kwestii autorytetu we własnych rodzicach, więc wiedzę na temat seksu zdobywają z innych źródłach.

Te są mniej i bardziej rzetelne. Obecnie świadomość seksualna młodych ludzi coraz bardziej się obniża. Dzieje się tak za sprawą mylnych informacji, które są wpajane im w szkołach. Wynikają one z poglądów nauczycieli, poprawności politycznej i narzuconego programu nauczania. Tymczasem edukacja seksualna jest bardzo ważnym elementem, którego nie wolno bagatelizować.

Bądź przygotowany

Kwestia antykoncepcji podczas seksu jest najważniejsza. Najpopularniejszą formą zabezpieczania się przed niechcianą ciążą i chorobami są prezerwatywy, które dostępne są niemalże wszędzie. Ich łatwe użycie oraz względnie niewielki koszt sprawiają, że coraz więcej młodych ludzi decyduje się na korzystanie z tego środka antykoncepcji. Inną metodą jest korzystanie z tabletek antykoncepcyjnych. Jest to środek przeznaczony dla kobiet, który stosować mogą po konsultacji medycznej ze strony ginekologa. Odpowiednio dobrana terapia hormonalna pozwoli na uniknięcie zapłodnienia. W przypadku tej formy antykoncepcji najważniejsza jest systematyczność.

Gdzie kupić prezerwatywy?

Dostęp do prezerwatyw jest obecnie bardzo ułatwiony. Kupić je można zarówno w niewielkich marketach, aptekach stacjonarnych, jak i… internetowych. Jest to szczególnie atrakcyjna opcja dla młodych ludzi, którzy wstydzą się zrobić zakupy w lokalnych punktach. W końcu temat seksu to tabu nie tylko podczas rozmów z rodzicami. Czując zawstydzenie podczas kupowania prezerwatyw warto zdecydować się na zakupy internetowe.

2 komentarze do “Seks to odpowiedzialność

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *