Zdrowa skóra także zimą

Zdrowa skóra także zimą

Okres zimowy to szczególnie uciążliwy czas dla skóry. Wiedzą o tym szczególnie kobiety, których cera podczas mrozów narażona jest na pękanie i wysuszanie.

Właśnie dlatego o odpowiednie nawilżenie skóry twarzy i rąk powinno się zadbać na długo przed pojawieniem się pierwszych oznak zniszczenia. Najbardziej uciążliwe są pęknięcia skóry rąk, które najczęściej podczas siarczystych mrozów nie są osłaniane przez uciążliwe rękawiczki. W jaki sposób dbać o ich pielęgnacje, by skóra nawet podczas zimy wyglądała na jędrną i nawilżoną?

Po pierwsze: nawilżaj

Na rynku dostępne są dziesiątki kosmetyków, które przeznaczone są do stosowania przez osoby ze zniszczoną i suchą cerą. Różnią się względem siebie nie tylko przeznaczeniem do konkretnych partii ciała, lecz także składem i zapachem. Nieprzypadkowo kremy do twarzy i rąk są rozróżniane przez producentów. W zależności od tego, gdzie pękająca skóra dokucza Ci najbardziej powinieneś dobrać odpowiedni kosmetyk. Ich zakup możliwy jest obecnie w drogeriach, marketach i aptekach. W każdym z tych miejsc znaleźć można krem, który zbawiennie zadziała na daną partię ciała. Wszystko zależy od odpowiedniego składu.

Jakim składnikom zaufać?

Krem to przede wszystkim składniki, które budują jego formułę i definiują skuteczność działania. Decydując się na zakup kremu nawilżającego postawić trzeba na produkty zawierające takie elementy, jak kwas hialuronowy. To jego działanie wpływa na zatrzymywanie wody w organizmie, a tym samym poprawia się jędrność i wygląd skóry. Pamiętaj, by podczas wyboru kosmetyku nie kierować się jedynie jego ceną.

2 komentarze do “Zdrowa skóra także zimą

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *